П`ятниця, 21.02.2020, 02:36
Квасилівський професійний ліцей
Головна Реєстрація Вхід
Вітаю Вас, Гість · RSS
Меню сайту
Категорії розділу

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Новини освітнього порталу

Вісник КПЛВісник КПЛ
Міні-чат
Наше опитування
Яку професію Ви хотіли б здобути в нашому ліцеї?
Всього відповідей: 712
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу
 Міжнародні зв'язки
Впровадження українсько-канадського проекту
«Децентралізація управління професійним навчанням в Україні»
на базі Квасилівського професійного ліцею»

Проект започатковано за ініціативи Міністерства праці і соціальної політики України (Державного центру зайнятості) та канадських партнерів – Асоціації місцевих коледжів Канади і Саскачеванського інституту прикладних наук і технологій. Партнерами проекту в Україні є також Міністерство освіти та науки, Міністерство економіки, обласні державні адміністрації та центри зайнятості пілотних областей. Цей п’ятирічний проект (2005-2010 рр) здійснюється в Україні за підтримки Канадського агентства міжнародного розвитку (CIDA).

Партнери проекту в Україні:

Володимир Галицький, директор Державного центру зайнятості Міністерство праці та соціальної політики України Київ 01023, Україна вул. Еспланадна,8/10 тел. (380 44) 284 38 94, факс (380 44) 289 76 28

Тимофій Десятов, директор департаменту професійно-технічної освіти Міністерство освіти та науки України Київ 01135, Україна пл. Перемоги,10 тел. (380 44) 486 16 57, 226 26 34, факс (380 44) 486 22 09

Партнери проекту в Канаді:
Нежат Горіца, директор проекту
Віце-президент
Асоціація місцевих коледжів Канади
Отава, Онтаріо, Канада
200-1223 Michael Street North Ottawa, Ontario K1J 7T2
Тел: 613-746-2222 Факс: 613-746-6721
E-mail: ngorica@accc.ca

Девід Харві, менеджер проекту
Директор з міжнародних відносин
Саскачеванський інститут прикладних наук та технологій
Саскатун, Канада
119 4th Avenue South Saskatoon, SK S7K 5X2, CANADA
Тел. +1 306.933.6273 Факс: +1 306.933.7334
E-mail: harvey@siast.sk.ca
Грант МакТавіш, менеджер проекту
Департамент з міжнародних відносин
Саскачеванський інститут прикладних наук та технологій
Саскатун, Канада
119 4th Avenue South Saskatoon, SK S7K 5X2, CANADA
Тел. +1 306.933.6273 Факс: +1 306.933.7334
E-mail: mactavish@siast.sk.ca

Представники проекту в Україні:
Ігор Ілько, координатор проекту в Україні
вул. Хрещатик, 4, оф.17
Київ 01001, Україна
Тел. (380 44) 4941895, 050 5046289
E-mail: ilkoi@siast.sk.ca

Василь Кашевський, регіональний координатор у Рівненській області
33027, Рівне, вул. Київська, 36, офіс 907
Тел. (380 362) 290794, 050 3392611
E-mail: vkashevsky@siast.org.ua vasyl_k@ukr.net
Адреса навчального закладу
35350, смт Квасилів, вул. Молодіжна, 30, тел./факс (0362) 20-34-62
Е-mail: kvasyliv@mail.rv.ua

Технологія впровадження
Квітень 2006 року
6 квітня директор ліцею та заступник з навчально-виробничої роботи взяли участь в семінарі в м. Київ. Протягом семінару було розглянуто канадську модель професійно-технічних навчальних закладів та інноваційні підходи до управління ними. Проведення такого семінару дозволило не тільки ознайомити українських партнерів з канадськими моделями, але й отримати їх відгуки щодо можливості застосування тих чи інших підходів в українських умовах.
2. 12 квітня в м. Рівне відбувся семінар з питань аналізу навчальних потреб. В роботі семінару взяли участь представники обласного центру зайнятості та управління освіти, а також 10 педагогічних працівників Квасилівського професійного ліцею. Основним завданням семінару було ознайомити учасників з новітніми методиками щодо визначення навчальних потреб за конкретними професіями, визначеними в процесі стратегічного планування.
3. За результатами проведених семінарів з аналізу навчальних потреб навчальним закладом було розроблено анкети та проведено опитування роботодавців з метою конкретизації їх вимог щодо підготовки фахівців за професією «електрогазозварник». Результати такого опитування стали одним із джерел інформації у подальшому формуванні проекту навчальної програми підготовки кваліфікованих робітників за професією «електрогазозварник».
Травень 2006 року
1. 4 травня в м. Рівне відбувся семінар з розробки навчальних програм відповідно до потреб роботодавців, в якому брали участь 8 педагогічних працівників ліцею.
2. На базі Квасилівського професійного ліцею 10 травня був проведений семінар з роботодавцями, на якому було представлено проект навчальної програми для підготовки електрогазозварників, розробленої із врахуванням як результатів вивчення навчальних потреб, так і рекомендацій канадських галузевих експертів. В семінарі взяли участь 7 представників роботодавців. Метою семінару було ознайомити роботодавців із розробленою програмою та отримати якомога більшу кількість коментарів та зауважень щодо змісту та форми цієї програми. Саме такий підхід забезпечить максимальне врахування реальних потреб галузі у кваліфікованих працівниках та допоможе формувати такі навчальні програми, які відповідають цим потребам і можуть гнучко змінюватись.
3. За результатами зустрічей з роботодавцями, канадським фахівцем Коліном Клоареком (спільно з українськими колегами) було розроблено оновлений проект навчальної програми, яку передано на повторний аналіз роботодавцям. Також здійснено детальний аналіз наявної матеріально-технічної бази навчального закладу та сформовано перелік матеріалів і обладнання, необхідних для приведення її у відповідність до сучасних вимог роботодавців. Окрім цього, проведено аналіз кваліфікації викладачів пріоритетної професії та складено перелік заходів щодо покращення їх педагогічної та професійної майстерності.
Червень 2006 року
1. Сформовано остаточну версію навчальної програми підготовки електрогазозварників, яку узгоджено з роботодавцями. Також сформовано остаточний перелік заходів щодо покращення педагогічної та професійної майстерності викладачів, визначено необхідні для цього ресурси.
Вересень 2006 року
1. В рамках співпраці з Центральним інститутом післядипломної педагогічної освіти проведено семінар для керівників професійно-технічних навчальних закладів з питань канадської системи професійного навчання, в якому взяв участь директор ліцею.
Жовтень 2006 року
1. Завершилась навчальна поїздка в Канаду, яка проводилась з 17 по 28 жовтня 2006 року для керівників пілотних навчальних закладів, керівників середньої ланки обласних центрів зайнятості та обласних управлінь освіти. Метою навчальної поїздки було ознайомлення з діяльністю Саскачеванського інституту прикладних наук і технологій, з інноваційними методами управління професійним навчанням та перепідготовкою кадрів, які застосовуються канадськими навчальними закладами. Також, учасники мали можливість ознайомитись із впровадженням програм професійного навчання та перепідготовки в умовах децентралізованої системи професійно-технічного навчання.
2. Розпочато програму підвищення кваліфікації викладацького складу та майстрів виробничого навчання пілотних навчальних закладів: Квасилівського професійного ліцею з підвищення комп’ютерної грамотності.
Листопад 2006 року
1. У листопаді 2006 року спільно канадськими (Саскачеванський інститут прикладних наук і технологій, Технологічний інститут Північної Альберти) та українськими (Центральний інститут післядипломної педагогічної освіти) експертами була проведена серія регіональних семінарів з питань навчання дорослого населення та рівного доступу до навчання у пілотних регіонах (16- 17 листопада – Рівне), в якому взяли участь 6 представників Квасилівського професійного ліцею. Метою семінарів було ознайомлення учасників з принципами освіти для дорослих та способу ведення навчального процесу, центром якого є учень, методиками прилаштування навчального процесу для вирішення конкретних потреб професійної освіти, а також з проблемами рівного доступу до навчання груп з особливими потребами.
2. Відбувся перший візит монітора Канадського агентства міжнародного розвитку, Марго Ротман. Під час зустрічі була обговорена спільна співпраця основних партнерів, основні досягнення та проблеми в рамках проекту.
Грудень 2006 року
1. 6 грудня в м. Рівне був проведений семінар з питань створення дорадчих комітетів у навчальних закладах. У семінарі взяли участь два представники ліцею. Метою семінару було ознайомити учасників з поняттям дорадчих комітетів та їх роллю у діяльності навчальних закладів, зв’язках з громадою та ринком праці. Представники пілотних навчальних закладів дізналися про різні моделі дорадчих комітетів та мали змогу усвідомити важливість оптимізованих та інституалізованих зв’язків з громадою для управління навчальним закладом.
Січень 2007 року
1. Завершилась навчальна поїздка до Словаччини у м. Кощице, що тривала з 21 по 28 січня 2007 року. Метою навчальної поїздки було вивчення системи професійно-технічної освіти Словаччині та отримання глибшого розуміння сучасних підходів до управління навчальними закладами та підготовки кадрів для ринку праці в середовищі перехідного періоду, схожого на українські умови. Учасниками навчальної поїздки були представники середньої ланки обласних центрів зайнятості та обласних управлінь освіти та науки, а також представники пілотних навчальних закладів (директор ліцею). Згідно програми, організованої партнерами проекту з м. Кощице – Карпатським Інститутом Розвитку, який впроваджує подібний проект у сфері професійно-технічної освіти, учасники поїздки мали можливість поспілкуватись з колегами з управління освіти та Уряду праці, соціальних справ та сім’ї, відвідати ряд професійних навчальних закладів у м.Кошице, Спісска Нова Вес та Старій Любовні.
Лютий 2007 року
1. 7 лютого на базі Квасилівського професійного ліцею відбулось перше засідання Дорадчої ради за професією «електрогазозварник» за участі представників місцевих роботодавців (12 осіб) та представників навчального закладу. Відкриття засідання проводив канадський експерт з аналізу ринку праці Саскачеванського інституту прикладних наук і технологій, Грант МакТавіш. До складу Дорадчих рад за спеціальністю входять представники роботодавців, які безпосередньо працюють на виробництві, функцією яких є надання порад навчальному закладу щодо змісту навчальної програми за спеціальністю, а функцією представників навчальних закладів є максимально ефективно врахувати поради та рекомендації роботодавців.
2. 21 лютого в Квасилівському професійному ліцеї відбулось засідання Дорадчого комітету, яке проводилось канадськими спеціалістами з інституційного менеджменту Саскачеванського інституту прикладних наук і технологій, Барб Бременер та Джері Бонзалом. У роботі засідання взяли участь директори 6 підприємств області та адміністрація навчального закладу. Дорадчий комітет навчального закладу спрямований на побудову ефективних зв’язків з роботодавцями для розширення навчальних можливостей закладу, зокрема щодо навчання дорослого населення.
Березень 2007 року
1. Протягом 2 тижнів в ліцеї працював викладач Саскачеванського інституту прикладних наук і технологій Колін Клоарек над підвищенням кваліфікації викладачів та майстрів виробничого навчання за професією «електрогазозварник».
Травень 2007 року
У травні 2007 року за рахунок коштів Проекту було поставлено в Квасилівський професійний ліцей сучасне навчальне обладнання, яке дозволить покращити підготовку кваліфікованих робітників за професією «електрогазозварник» У рамках реалізації українсько-канадського проекту «Децентралізація управління професійним навчанням в Україні»
Червень 2007 року
У червні 2007 року Квасилівським професійним ліцеєм розроблені анкети для абітурієнтів, випускників, роботодавців і проводиться опитування з метою збалансування пропозицій професійно-технічних навчальних закладів з потребами підприємств регіону.
Copyright MyCorp © 2020
Пошук
Мова сайту
Календар
«  Лютий 2020  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829
Архів записів
Друзі сайту
Офіційний сайт смт Квасилів

Євроклуб Квасилівського професійного ліцею

Міністерство освіти і науки України

Управління освіти і науки Рівненської обласної державної адміністрації

Освіта Рівненщини

Навчально-методичний центр професійно-технічної освіти у Рівненській області