П`ятниця, 21.02.2020, 02:00
Квасилівський професійний ліцей
Головна Реєстрація Вхід
Вітаю Вас, Гість · RSS
Меню сайту
Категорії розділу

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Новини освітнього порталу

Вісник КПЛВісник КПЛ
Міні-чат
Наше опитування
Яку професію Ви хотіли б здобути в нашому ліцеї?
Всього відповідей: 712
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу
 Цікаво знати :)

  "ЦІКАВІ  ФАКТИ З ПСИХОЛОГІЇ"

Цікава наука – психологія. Знаючи основи людської поведінки, ми можемо передбачити, що зробить та чи інша людина в певній ситуації. Та й не лише це. Психологія дозволяє описати людину по її характеній поведінці, або ж застерегти нас від хитрих дій з боку нечесних. Користь розуміння психології можна перечислювати далі, але ми пропонуємо ознайомитися з декількома цікавими фактами, знання яких допоможуть вам у повсякденному житті.

Цікаві факти з психології

1. Для хлопців. Скажіть своїй дівчині, що ви купили їй подарунок, але це сюрприз і запропонуйте їй відгадати що це. Вона вам, в першу чергу, перерахує те, що хоче. Знаючи цей факт, можна дізнатися, що подарувати дівчині на її день народження, чи на день закоханих.

2. Науковий факт – чим холодніше у спальні, тим більше шансів побачити поганий сон. Тому, якщо вам дошкуляють кошмари, перед сном нагрійте спальне приміщення.

3. Більшість людей в незнайомому місці повертають направо. Знання цього психологічного факту буде корисним, якщо ви не бажаєте іти вулицею в натовпі, чи простояти довго в черзі – сміливо йдіть наліво або займайте чергу, яка лівіше.

4. У психології є фундаментальний принцип: чим більше очікувань з приводу якоїсь події, тим вища ймовірність нищівного розчарування, чи просто розчарування. Більше на щось чекаєш – менше отримуєш, менше на щось чекаєш – більше отримуєш. Принцип залізобетонний і ніяких винятків. Тому старайтеся жити більш спонтанно, чи заплановано до дрібниць і спокійно.

5. Прямі батьківські розмови про шкоду куріння менш ефективні, ніж усі думають. Як правило, підлітки, що починають курити (початківці), мають друзів, які більше спілкуються з ними і мають вищий поведінковий вплив. Водночас ті можуть копіювати дорослих курців, а такі про куріння, вбільшості, відгукуються позитивно та навіть розповідають про свої відчуття при курінні і пропонують сигарети підліткам.

6. У «словесного проносу» є наукова назва – копролалія. Тому, якщо ви захочете виглятати розумним і заткнути комусь рота – можна скористатися цим терміном.

7. Ми часто закохуємося в людей, схожих на наших батьків, з якими у нас залишилися невирішені проблеми дитинства. Самі того не підозрюючи, ми прагнемо вирішити ці проблеми в зрілому віці. Придивіться уважно, на кого схожа ваша друга половинка і може зрозумієте у кого ви б хотіли попросити пробачиння, а може й пробачити.

8. Навіть позитивні події, такі як закінчення університету, шлюб або отримання нової роботи, можуть призвести до депресії. Будьте завжди готові до несподіваної сторони таких подій.

9. Згідно з дослідженням Кембриджського університету, «нвеаживло в ямоку пярокду рощзінемі бкуви в слвоах. Говонле те, щбои пшреа і оснатня бкува блуи на сївох мсіяцх». Просто цікавий факт :)

10. Спостереження експертів говорять про те, що люди з блакитними очима можуть закохатися у своє вподобання всього лиш за декілька хвилин, а люди з карими очима можуть одночасно кохати двох людей. З зеленими очима все інакше, людям з зеленими очима що б закохатися потрібно багато часу, іноді на це йдуть роки. Люди з усіма іншими кольорами очей можуть закохатися всього лише за годину.

  ЕМОЦІЇ

Світ емоцій - необ"ємний і багатогранний. Стільки, сікльки відтінків кольорів може розпізнати людське око, стільки емоцій може пережити людське серце..
Що ж таке емоції?

Емоції — це психічне відображення у формі переживання життєвого смислу явищ і ситуацій. В емоційних переживаннях відбивається життєва значущість інформації. Якщо предмети чи явища задовольняють потреби людини або полегшують задоволення їх, то в неї виникають позитивні емоції, якщо ні — негативні.
Люди відрізняються своїм сприйняттям світу і, відповідно, відрізняються рівнем емоційності. Проте різні емоції в той чи інший момент свого життя переживає кожна людина, вони і визначають поведінку людини,забезпечують енергетичну основу її діяльності. У людини, яка відчуває, наприклад, скорботу, гнів, радість, інші емоційні переживання, відбуваються різні зміни не лише в діяльності внутрішніх органів, а й у зовнішньому вигляді (міміка, пантоміміка тощо). Змінюється вираз обличчя, голос. Через виразні рухи і дії, як правило, розкривається почуттєва сфера особистості.
Страх - емоція, що виникає в ситуаціях загрози біологічному або соціальному існуванню людини і спрямована на джерело справжньої або уявної небезпеки. Індивід у психологічному стані страху, як правило, змінює свою поведінку. Страх у людини викликає депресивний стан, неспокій, прагнення уникнути неприємної ситуації, іноді паралізує її діяльність. Якщо джерело небезпеки є невизначеним або неусвідомленим, стан, що виникає, називається тривогою. Під впливом страху в людини виникають вегетативні дисфункції, з'являється своєрідний вираз обличчя. У випадках, коли страх досягає сили панічного страху, жаху, він здатний нав'язати стереотипи поведінки (втеча, заціпеніння, захисна агресія). Неадекватні реакції страху спостерігаються при різних психічних захворюваннях (фобії).
Настрій - відносно тривалий, стійкий психічний стан помірної або слабкої інтенсивності, що виявляється як позитивний або негативний емоційний фон психічного життя індивіда. Настрій може бути радісним або сумним, бадьорим або пригніченим. Джерелом виникнення того чи іншого настрою є, як правило, стан здоров'я або становище людини серед людей. Разом з тим настрій, у свою чергу, впливає на ставлення людини до свого оточення: неоднаковим воно буде у радісному настрої і, наприклад, у пригніченому.
Пристрасть - це сильне, стійке всеохоплююче почуття, яке домінує над іншими спонуками людини і призводить до зосередження на предметі пристрасті всіх її сил і поривань. Причини формування пристрастей різні. Вони можуть визначитися усвідомленими ідейними переконаннями, виходити з тілесних потягів. Пристрасть нерідко є рушійною силою великих справ, подвигів, відкриттів. У медицині багато прикладів, коли в ім'я врятування людини, з метою вивчення тяжких захворювань та розробки методів боротьби з ними лікарі проводили досліди на собі.
Афект - сильний і відносно короткочасний емоційний стан, пов'язаний з різкою зміною важливих для суб'єкта життєвих обставин; характеризується яскраво вираженими руховими виявами та змінами у функціях внутрішніх органів.
Співчуття — це певною мірою своєрідна екранізація (поглинання) почуттів іншого на свою духовну сферу. Співчува­ти — значить відчувати іншого всім своїм єством. Спів­чуття починається з факту нашої присутності, інколи мовчазної.
Нехай у вашому житті буде побільше позитивних емоцій!!!

Copyright MyCorp © 2020
Пошук
Мова сайту
Календар
«  Лютий 2020  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829
Архів записів
Друзі сайту
Офіційний сайт смт Квасилів

Євроклуб Квасилівського професійного ліцею

Міністерство освіти і науки України

Управління освіти і науки Рівненської обласної державної адміністрації

Освіта Рівненщини

Навчально-методичний центр професійно-технічної освіти у Рівненській області